shikat
09 آذر 1401 - 11:46

استاندار یزد: تقویت صنعت قطعه‌سازی لازمه بی‌اثر کردن تحریم‌هاست/ برای قطعه‌سازی و ماشین‌سازی هیچ جای یزد قرمز نیست

استاندار یزد قطعه سازی را یکی از راهکارهای موثر برای بی‌اثر و کم اثرکردن تحریم‌های اقتصادی دانست و گفت: یکی از مهمترین فصل‌های سند تحولی یزد نوین ماشین‌سازی و قطعه‌سازی با نگاه نوین و فناورانه است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهران فاطمی صبح امروز در جلسه «یزد نوین» که با حضور مدیران حوزه اقتصادی بخش دولتی و خصوصی استان برگزار شد، با بیان این‌که نگاه ما به پروژه های یزد نوین، تمدنی است، اظهار کرد: اقداماتی را در این حوزه پیگیری می کنیم که بسیاری از آنها 100 سال آینده استان یزد را تحت تأثیر قرار می دهد. 

وی شاخت اهمیت یزد نوین را حائز اهمیت دانست و افزود: سند تحولی یزد نوین فصل جدید تمدنی در این استان را ایجاد و گشایش‌های لازم را محقق می کند.

استاندار یزد با بیان این‌که مسئولانی که در سند یزد نوین احکامی برای آنها صادر شده است جایگاه حقوقی فراتر از مسئولیت سازمانی خود در استان دارند، گفت: تمام مسائل یزد نوین باید در عالی‌ترین سطح بررسی و رفع کنند. 

فاطمی با اشاره به این مهم که مدیران باید پروژه های یزد نوین را فوق العاده و با فوریت بیشتر و بهتری بررسی و دنبال کنند، بیان کرد: تحقق اهداف یزد نوین به احساس مسئولیت جدی‌تر مدیران نیاز دارد. 

وی تقویت صنعت قطعه سازی را از جمله اولویت‌های جدی برای توسعه اقتصادی استان یزد و کشور دانست و بیان کرد: سهم قطعه سازی در کل ارزش افزوده صنایع 18 درصد است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 

استاندار یزد با بیان این‌که بیش از 60 نوع صنعت با مسئله قطعه سازی درگیرند که اهمیت این صنعت را چندین برابر کرده است، گفت: یکی از راهبردی‌ترین مولفه‌های صنعتی در کشورهای توسعه یافته قطعه سازی است. 

وی فناوری را حلقه مفقوده توسعه صنعت قطعه سازی دانست و بیان کرد: شاه راه انتقال فناوری به صنعت ماشین سازی است و این مهم باید مد نظر دست‌اندرکاران قرار گیرد. 

فاطمی با بیان این‌که ایجاد مزیت رقابتی لازمه توسعه صنعتی و اقتصادی استان و کشور است، گفت: من اطمینان دارم با استفاده از نخبگان یزدی می‌توانیم محصولاتی رقابت ناپذیر در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی تولید کنیم. 

استاندار یزد قطعه سازی را یکی از راهکارهای کم اثرکردن تحریم‌های اقتصادی دانست و بیان کرد: یکی از مهمترین فصل‌های سند تحولی یزد نوین ماشین سازی و قطعه سازی با نگاه نوین و فناورانه است. 

وی خطاب به بخش خصوصی گفت: من تمام مشکلات پیش روی مدیران بخص خصوصی را در حد توان رفع می کنیم و انتظار داریم بخش خصوصی هم با تمام ظرفیت پای کار توسعه استان و تحقق سند یزد نوین باشند. 

فاطمی با بیان این‌که برای قطعه سازی و ماشین سازی هیچ نقطه ای از استان یزد قرمز نیست، خاطرنشان کرد: مدیران دولتی باید در کمتر از یک ماه آینده مباحث مربوط به واگذاری زمین را حل کنند. 

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 889913